A friend of mine shared this with me from AJ+’s Facebook page. It’s a fascinating look at the world of $400 for a single mango, and a pair of perfect melons for $27,000.

As I told the person who sent it to me: if someone wasn’t buying it, they wouldn’t be growing it and selling it.

Leave your comment